Yazar Hakkında

Photo Serdar OzkanAğustos 1975'te doğan Serdar Özkan, ortaokul ve liseyi Robert Kolej'de okudu. Lisans eğitimi için Amerika'ya giderek, Lehigh Üniversitesi'nde İşletme ve Psikoloji eğitimi gördü. Halen İstanbul'da yaşayan Serdar Özkan 2002 yılından beri tüm zamanını roman yazarlığına ayırıyor.

İlk romanı Kayıp Gül bugüne kadar 44 dile çevrildi, 65'i aşkın ülkede yayınlandı. Kanada'dan Japonya'ya, Brezilya'dan Çin'e, dünyanın dört bir yanında farklı kültürlerden okurların büyük beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede Çok Satanlar listelerinde yer aldı.

Ülkemizde de Çok Satanlar listelerinde haftalarca 1 numarada kalan Kayıp Gül, aylarca listelerde kalarak, Türk Edebiyatı'nın en çok okunan romanları arasına girdi.

Dünya basınında, Corriere della Sera, Deutsche Presse-Agentur, Helsinki Sanomat gibi herbiri kendi ülkelerinin önde gelen haber ve medya kuruluşlarından büyük övgüler aldı, tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından Paulo Coelho'nun Simyacı'sı ve Richard Bach'ın Martı'sıyla kıyaslandı.

Dünyanın en önemli haber kuruluşlarından Deutsche Presse-Agentur ve Finlandiya'nın en çok okunan gazetesi Helsinki Sanomat tarafından
Saint-Exupéry'nin Küçük Prens'ine benzetildi, "Türklerin Küçük Prensi" olarak adlandırıldı.

Yurtdışında, Penguin (ABD), Random House (İngiltere), Bertelsmann, Hachette, RCS Libri, Maeva Ediciones gibi, dünyanın en prestijli ve seçkin yayınevleri tarafından yayınlanan Serdar Özkan'ın ilk romanı bugüne kadar şu dillere çevrilmiştir:

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Hollandaca, Yunanca, Macarca, Romence, Danca, Çekçe, Hırvatça, Letonca, Litvanca, Slovence, Sırpça, Portekizce, İsveçce, Korece, Japonca, Bulgarca, İtalyanca, İzlandaca, Rusça, Fince, Lehçe, Endonezyaca, Uygurca, Arapça, Marathi, Çince, Telugu, Hintçe, Estonca, Tayvanca, Tayca, Urdu, Azerice, Malayca, Makedonca, Farsça, Norveçce, Arnavutça, Vietnamca.

Serdar Özkan'ın ikinci romanı Hayatın Işıkları Yanınca Şubat 2011'de yayınlandı. Türkiye'de haftalarca Çok Satanlar listelerinde yer alan Hayatın Işıkları Yanınca da Kayıp Gül gibi dünya dillerine çevrildi. Serdar Özkan'ın üçüncü romanı Ölümsüz Kalp Aralık 2011'de, dördüncü romanı Kayıp Gül: Ekim Yağmurları Ekim 2012'de yayınlandı.

designed by creamediadesign
maintained by NAX Studios